RODINNÉ ZÁHRADY

Táto záhrada je koncipovaná do moderného prevedenia. Pomerne  vysokú stenu odľahčuje kovová konštrukcia, na ktorej sú upevnené textílie z odolného materiálu. Poskytujú tieň a chránia pred dažďom.  Steny z pohľadového betónu kompozične vyvažujú záhony vysokých tráv, sú efektné hlavne v jeseni.

Vodný prvok je v záhradách centrom pozornosti. V tomto prípade sa dívame na jednoduchú betónovú konštrukciu, z ktorej steká voda do nádrže.  Nízke múriky v popredí vymedzujú čistú trávnatú plochu v okolí terasy. Záhrada pôsobí čisto, je v nej pekne definovaný priestor.

Kombinácia priamych a čistých  liniek v podobe strihaných živých plotov so skupinami divokých krov sa stala hlavným námetom tejto modernej záhrady. Terénne rozdiely sú riešené múrikmi a prirodzenými svahmi. Výsadbu dopĺňajú ovocné stromy, ktoré sa v tomto projekte dokonale hodili k okolitému prostrediu.

V požiadavkách tohto projektu bolo úlohou navodiť prirodzenú atmosféru daného regiónu zasadeného do čistej prírody. Prútené ploty  či drevené plastiky podčiarkujú  ráz krajiny.

Svahovité pozemky sa nemusia nutne vyrovnávať pomocou pevných múrov. Ak sa architekt vyhrá s terénom, je možné docieliť zaujímavú kompozíciu hmôt, ktorá rozohráva a obohacuje priestor.

 

Moderná architektúra si vyžaduje moderný prístup k tvorbe jej záhrady. Strohosť liniek je zmäkčená  jemnou výsadbou lesného charakteru pod stavbou.

Textílie ukotvené medzi kovovou konštrukciou plnia účel vizuálneho odčlenenia od susednej záhrady. Zároveň je aj skulptúrnym prvkom,  večerné nasvetlenie dotvára intimitu záhrady.

Divoká záhrada ponúka hru farieb a vôní kvetov  počas dlhých mesiacov.  Záhradný domček má na streche plošinu, kam sa dostanete po rebríku a dá sa tu nerušene opaľovať.

Netypická záhrada na terasách zaujme nejedného návštevníka. Popínavé brečtany sa plazia po drevených koloch do výšky. Vzhľadom na prudké prevýšenie záhrady nebolo možné počítať s výsadbou stromov, ktoré  by svojou korunou zabrali celý výhľadový priestor.

TEL.: 0908 752 586

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Vaše meno *

Váš email

Predmet

Telefónny kontakt *

Vaša správa